Viscoderm
Viscoderm

KYSELINA HAYLURONOVÁ

Celkem 55 % z celkového obsahu kyseliny hyaluronové v lidském těle se fyziologicky nachází v pokožce


Kyselina hyaluronová je jednou z hlavních složek pojivové tkáně, která hraje základní roli při zachování napětí kůže, ovlivňuje pružnost a poddajnosti pleti. Navíc je kyselina hyaluronová i účinným antioxidantem.
Jak pokožka stárne, koncentrace volné kyseliny hyaluronové v pokožce se progresivně snižuje. Dehydratace, ke které tak dochází, je příčinou ztráty pružnosti a poddajnosti pokožky, která se stává bledou, rýhovanou a zvrásněnou.
Viscoderm

Uplatnění v medicíně

Kyselina hyaluronová se přirozeně vyskytuje v mnoha tkáních lidského těla – např. kůži, chrupavkách nebo sklivci.
V roce 1934 se Meyerovi a Palmerovi podařilo extrahovat do té doby neznámý polysacharid z očních čoček hovězího dobytka, který nazvali k. hyaluronová kvůli obsahu kyseliny uronové (uronic acid) a jejího původu z čoček (hyaloid = sklo). Protože se k. hyaluronová prakticky nikdy nenachází ve fyziologickém prostředí jako kyselina, ale jako sodná či jiná sůl, začal se od roku 1996 užívat název hyaluronan pro celou skupinu.
První produkt obsahující hyaluronan byl vyvinut v 70. letech minulého století a registrován pro použití v 80. letech minulého století pro použití v očním lékařství (např. transplantaci rohovky, operaci zeleného zákalu aj.)

Co je kyselina hyaluronová?

Viscoderm Kyselina hyaluronová je základní složkou pojivových tkání člověka; v dnešní době je látkou, na kterou se nejvíce soustřeďuje pozornost výzkumu metod proti stárnutí. Jejím úkolem je hydratovat a zjemňovat pokožku, udržovat tvar tkání a posilovat jejich napětí. Hydratace, napětí, pružnost a všechny ostatní vlastnosti pokožky jsou určujícím způsobem ovlivňovány funkcí této kyseliny, dále antioxidačním působením chrání proti volným radikálům, podporuje novotvorbu kolagenu a jiné důležité biologické pochody. Výzkumy prokázaly, že postupem času obsah kyseliny hyaluronové významným způsobem klesá a že tento pokles vede ke vznikům vrásek a dalším projevům stárnutí pokožky. Biorevitalizace umožňuje předcházet a léčit fyziologický pokles koncentrace kyseliny hyaluronové v kůži a přispívat k znovuobnovení funkcí a návratu hydratace, elasticity a napětí do původního stavu.
Kyselina hyaluronová má výbornou schopnost zadržovat tekutiny a je vhodná pro různé aplikace:

Humánní nebo veterinární léky nebo zdravotnické prostředky

Onemocnění kloubů
Hojení ran
Přípravky proti vráskám

Oftalmologie

Chirurgická léčba katarakty
Oční kapky
Kontaktní čočky

Nosní, tvářové, parenterální, lymfatické podání (řízené uvolňování)

Dermatologie

Chirurgie (prevence pooperační tvorby srůstů)

Implantáty

Kosmetika

Udržování konstantní vlhkosti
Vysoká kapacita pro zadržování vody
Výborné kožní lubrikační vlastnosti
Změkčení a vyhlazení kůže
Anti-oxidační vlastnosti
Protizánětlivé účinky
Vazba některých toxických těžkých kovů z prostředí jako je olovo a kadmium
Transportní nosič účinných látek s časovým uvolněním

Navštivte také VISCODERM® Pearls      IBI, spol.s r.o. ® | Právní prohlášení      Povězte svým známým | Zprávy v tisku | Kontakt
počítadlo.abz.cz